Auto līzings uzņēmumiem

Nopirkt auto uzreiz vienā maksājumā ne vienmēr ir iespējams. Lai nodrošinātu juridiskām personām iespēju iegādāties auto ar atlikto maksājumu ir izveidots finanšu produkts – auto līzings uzņēmumiem.

Tas ļauj nopirkt jaunu, mazlietotu vai lietotu automašīnu, kā arī komerctransportu, industriālo tehniku un iekārtas, sedzot pirmo iemaksu un pēc tam ik mēnesi maksājot fiksētu summu un procentu maksājumus.

Kopumā izšķir vairākus līzinga veidus:

 • Finanšu līzings uzņēmumiem – pakalpojums, kura ietvaros līzinga firma nopērk uzņēmuma izvēlēto auto un nodot to lietošanā. Līdz brīdim, kamēr uzņēmums nomaksā līgumā norādīto vērtību kā īpašnieks ir reģistrēts auto līzinga kompānija. Brīdī, kad visi maksājumi ir veikti, automašīna tiek pārrakstīta uz uzņēmuma vārdu.
 • Operatīvais līzings uzņēmumiem – līzinga firma nopērk auto un nodod to uzņēmumam ilgtermiņa nomā. Līguma darbības termiņa ietvaros uzņēmums ik mēnesi maksā par auto izmantošanu un amortizāciju. Termiņa beigās uzņēmumam tiek piedāvāts izpirkt automašīnu par atlikušo tirgus vērtību, kuras apmērs ir fiksēts līgumā. Otra iespēja ir noslēgt jaunu līgumu par cita auto iegādi un iegūt lietošanā jaunu transporta līdzekli.

Operatīvo līzingu, lielākoties, izvēlas uzņēmumi Rīgā un Latvijā, kuriem ir būtiski pārvietoties ar jaunām automašīnām un nav vēlmes vai iespējas uzturēt savu autoparku. Šis risinājums ir izdevīgs arī situācijās, kad uzņēmumam ir nepieciešams optimizēt naudas plūsmu un izlietot uzņēmuma līdzekļus efektīvāk.

 • Pilna servisa līzings uzņēmumiem – piemērots, ja vēlaties maksimālu komfortu un bezrūpību. Parakstot līgumu, uzņēmums saņem lietošanā automašīnu un vēl virkni priekšrocību. Līzinga devējs apmaksās OCTA u KASKO, katru gadu izies skati CSDD, nomaksās visas nodevas un mainīs riepas. Arī auto remontēšanu, ja tāda vajadzība radīsies veiks līzinga kompānijas pārstāvji no savas kabatas.

Nenoliedzami pēdējais līzinga veids ir visdārgākais, jo visi papildus servisi un riski, kas aizdevējam varētu rasties jau ir iecenoti ikmēneša maksājumos. Galvenais iemesls, kādēļ uzņēmumi izvēlas šo pakalpojumu ir sirdsmiers. Maksājot konstantu summu katru mēnesi, par auto apkopi, apdrošināšanu un tehniskajām ķibelēm nebūs jāuztraucas ne minūti, jo visu paveiks līzinga firma.

Pakalpojumu “Auto līzings uzņēmumiem” Latvijā piedāvā vairākas bankas un nebanku aizdevēji

Kādas ir līzinga summas, ko varu saņemt?

Katrai līzinga kompānijai ir savi, nedaudz atšķirīgi nosacījumi, taču pamats visām ir vienāds:

 • finansējums līdz 90% no transportlīdzekļa vērtības;
 • aizdevuma summa līdz 20000 EUR vai pat 150000 EUR;
 • finansējums tiek piešķirts jauna vai lietota auto iegādei;
 • procentu likme un komisijas apmērs atkarīgs no līzinga summas, termiņa, uzņēmuma darbības rādītājiem.

Līzinga noformēšanas procesa shēma

 • Izvēlieties automašīnu;
 • Iesniedziet pieteikumu līzinga firmā. Pievienojiet visus prasītos dokumentus (finanšu pārskats par pēdējo gadu, operatīvā bilance līzinga objekta vērtējums vai cenas piedāvājums no pārdevēja, ja izvēlēts jauns auto.) un dodiet atļauju datu apstrādei;
 • Līzinga kompānija izvērtēs jūsu pieteikumu un piedāvās individuālus līguma nosacījumus. Ja vēlaties, varat piedāvāt izmaiņas un papildinājumus līgumā;
 • Pēc līguma noslēgšanas ir jāveic pirmā iemaksa līgumā noteiktajā apmērā;
 • Līzinga devējs nopērk auto un reģistrē to CSDD uz sava vārda, vienlaikus reģistrējot jūs kā auto lietotāju;
 • Dodieties pie auto pārdevēja vai līzinga firmas saņemt automašīnu lietošanā.
 • Turpmāk varēsiet braukt ar jauno auto ik mēnesi maksājot fiksētu summu, saskaņā ar līguma nosacījumiem.

Kā atrast izdevīgāko līzingu?

 • Tradicionāli visizdevīgākās auto līzinga uzņēmumiem procentu likmes piedāvā bankas, taču ne vienmēr. Reizēm arī nebanku kreditori izveido īpašus piedāvājumus, kas ir pat lētāki vai citādā ziņā pievilcīgāki nekā kredītiestāžu piedāvājums.
 • Banku izvirzītie nosacījumi sadarbībai ar uzņēmumiem mēdz būt stingrāki nekā privātpersonām. Par jebkuriem līguma grozījumiem, pārfinansēšanu vai pirmstermiņa atmaksu tiek rēķināta papildus komisijas maksa. Detalizētu informāciju par izmaksām uzzināsiet pirms līguma noslēgšanas, savukārt pieteikumu izskatīšana praktiski vienmēr ir bez maksas.
 • Neaizmirstiet arī izvērtēt savas vajadzības, lai saprastu, kurš no aprakstītajiem uzņēmuma līzinga veidiem ir jums piemērotākais. Īpašu komfortu nodrošina pilna servisa līzings, bet tiem, kuriem svarīgi, lai auto uzreiz tiktu reģistrēts uz uzņēmuma vārda derēs tikai uzņēmumu finanšu līzings.