Luminor internetbanka

Luminor ir viena no lielākajām komercbankām Latvijā un apkalpo gan privātpersonas, gan uzņēmumus.

Ekrānšāviņš no Luminor bankas mājaslapas 20.10.2022.

Kas ir Luminor internetbanka?

Luminor internetbankas oficiālā adrese ir ib.dnb.lv, bet bankas mājaslapas adrese ir www.luminor.lv

Luminor internetbankas ekrānšāviņš. 20.10.2022.

Autorizācijai internetbankā būs nepieciešams norādīt šādus datus:

 • Ieejas vārds (lietotāja numurs);
 • kodu kalkulatora ģenerētais kods VAI
 • personas kods + Smart ID PIN kodi, ja vēlaties autorizēties ar savu Smart ID.

 

Ja atcerēties oficiālo Luminor ibankas adresi šķiet pārāk sarežģīti, vienkārši atcerieties, ka vispirms ir jādodas uz www.luminor.lv un pēc tam jāklikšķina uz taustiņa internetbanka.

Papildus tam Jūs varat arī lejupielādēt bankas aplikāciju Google Play veikalā (Android telefoniem), klikšķinot šeit vai ApplePay veikalā (Iphone telefoniem), klikšķinot šeit. Lai apmeklētu Luminor internetbanku nav vajadzīga neviena no šīm aplikācijām, taču daļai bankas klientu šī iespēja liekas noderīga.

Kas ir Luminor banka?

Šī ir viena no lielākajām un pašreizējā veidolā arī viena no jaunākajām bankām Latvijā. Luminor banka tika izveidota apvienojot divas citas iepriekš labi zināmas kredītiestādes – DNB un Nordea. Pēc apvienošanas jaunizveidotā banka ieguva pašreizējo nosaukumu – Luminor. Bankas lielākais īpašnieks ir ASV privātā kapitāla uzņēmums “Blackstone”, kam 2022. gada rudenī piederēja 80,05% Luminor holdinga akciju.

Drošības atgādinājums par internetbankas lietošanu

Neviena banka, t.sk. Luminor no saviem klientiem nekad e-pastā, SMS vai pa telefonu neprasa atklāt savas bankas kartes CCV/CVC kodu, derīguma termiņu vai internetbankas lietotāja numuru, paroli, Smart-ID PIN1 vai PIN2 kodus. Netiek prasīts arī pilns personas kods, bet var tikt prasīta tā daļa. Apstiprināt jebkādas darbības ar Smart-ID vai kodu kalkulatoru drīkst tikai tajās reizēs, kad pats esi uzsācis darījumu.

Plašsaziņas līdzekļos mēs regulāri varam dzirdēt, ka kādas bankas klienti ir apkrāpti, jo ir iegājuši nepareizā mājaslapā, atklājuši krāpniekiem savas paroles, PIN kodus un citu būtisku informāciju, kas ļāvusi tiem nozagt naudas līdzekļus. No šādas pieredzes ir iespējams sevi pasargāt, ja rīkosieties apdomīgi.

Šaubu gadījumā varat vienmēr piezvanīt un konsultēties ar Luminor speciālistiem pa tel. 67171880.

Kontakti

 • A/S “Luminor Bank”
 • Adrese: Skanstes iela 12, Rīga, LV-1013
 • Tālr.: +37167171880
 • E-pasts: info@luminor.lv
 • Mājaslapa: www.luminor.lv
 • Twitter: @Luminor_LV
 • Reģistrācijas numurs: 40203154352
 • SWIFT kods: RIKOLV2X

Secinājumi un ieteikumi

Internetbankas izmantošana ir ērts un vienkāršs risinājums kā veikt naudas pārskaitījumus. Arī Luminor bankai ir izveidota sava ibanka, kurā tās klienti var veikt darījumus ar saviem naudas līdzekļiem.

No drošības viedokļa pats svarīgākais ir neapmeklēt krāpnieciskas mājaslapas un nedot trešajām personām savus kodus un paroles. Mūsuprāt visdrošāk apmeklēt Luminor internetbanku ir caur tās oficiālo mājaslapu www.luminor.lv. Šī adrese vienmēr būs nemainīga un to ir salīdzinoši viegli atcerēties.

Kad apmeklējiet bankas mājaslapu, raugiet, lai pārlūka kreisajā augšējā stūrītī būtu redzama pareizā adrese. Šaubu gadījumā vienmēr varat pārtraukt savas darbības un konsultēties ar bankas speciālistiem pa telefonu (ātrāk) vai epastā.