Kredīts bez reģistrācijas maksas

Vajadzīgs kredīts, bet gribi aizņemties bez reģistrācijas maksas? Tas ir iespējams.

Latvijā darbojas daudzi kreditori, kas par pieteikuma izskatīšanu neprasa komisiju vai jebkādus citus maksājumus. Ja aizdevējs nolems piešķirt aizdevumu, būs jāmaksā komisijas maksa un/vai procenti par kredīta izmantošanu.

Kas Latvijā aizdod naudu bez reģistrācijas maksas

Daudzi no Rīgā un citur valstī esošajiem kreditoriem neprasa un nekad arī neprasīs maksāt par reģistrēšanos un pieteikšanos kredītam.

Reģistrācijas maksu neprasīs:

  • “ātro kredītu uzņēmumi” (daļa),
  • bankas,
  • privātie aizdevēji.

Ātro kredītu firmas jeb nebanku aizdevēji, lielākoties, aizdod naudu caur internetu. Tradicionāli praktiski vienīgais veids kā viņiem pārbaudīt kredītņēmēja identitāti bija internetbanka. Reālā dzīvē tas vēl joprojām bieži notiek, prasot kredītņēmējam nosūtīt 0,01 EUR uz kreditora bankas kontu.

Šobrīd inovatīvākie aizdevēji vairs neprasa reģistrācijas maksu par kredītu un izmanto Instantor vai līdzīgus risinājumus. Būtībā kredītņēmēja personība tiek apstiprināta ar internetbankas verifikācijas metodi. Līdzīgi kā apmaksājot rēķinus par dažādiem pakalpojumiem.

Pirms piešķirt kredītu aizdevēji izvērtēs datus dažādās datu bāzēs. Ja lēmums būs pozitīvs nauda tiks ieskaitīta norādītajā bankas kontā. Procentu maksājumi parasti jāsāk maksāt ar nākamo mēnesi. Reizēm var tikt prasīts arī maksāt komisijas maksu par līguma slēgšanu. Precīzāki nosacījumi redzams katra kreditora līgumā un ir ļoti vēlams to izlasīt līdz beigām.

Atmaksas termiņš svārstās no 30 dienām līdz 5 gadiem, reizēm arī nedaudz ilgāk. Izvēloties īsāku termiņu, visa summa ir jāatmaksā vienā maksājumā. Ilgakiem līgumiem kredīts jāsedz pa daļām saskaņā ar atmaksas grafiku.

  • Galvenais pluss – ātra pieteikuma izskatīšana un ātri naudas pārskaitījumi.
  • Galvenais mīnuss – salīdzinoši augsti procenti un zemi kredīta limiti (100 EUR – 10000 EUR).

Bankas jeb kredītiestādes

Komercbankas Latvijā aizdod naudu fiziskām un juridiskām personām. Summas ir būtiski lielākas kā pie nebanku kreditoriem, bet precīzs aizdevuma apmērs atkarīgs no ienākumiem, kredītvēstures un, ja nepieciešams arī ķīlas vērtības.

Pieteikties kredītam bankā bez reģistrācijas maksas ir iespējams savā i-bankas profilā. Otra iespēja ir apmeklēt citu banku mājaslapas un aizpildīt pieteikumu elektroniski arī tajās.

Swedbank, SEB, Luminor, Citadele, Norvik, BlueOrange bank, Privatbank, Rietumu banka – šīs ir zināmākas, bet ir jau vēl daudzas citas no kurām izvēlēties.

Apmeklēt kredītiestāžu filiāles ir izaicinoši un laikietilpīgi. Vairumā gadījumu arī bankās pieteikties kredītam vai citiem pakalpojumiem var arī online vidē.

Pēc pieteikuma aizpildīšanas tas tiks izvērtēts. Savas bankas ietvaros aizdevums biežāk tiks piešķirts bez papildus jautājumiem. Iespējams, pat automātiski.

Aizņemoties no citām bankām, ir jārēķinās ar papildus jautājumiem. Par algu, izdevumiem, ienākumiem. Iespējams, tiks prasīts, lai turpmāk algu saņemat šajā bankā.

Sarežģīti? Nav pārāk vienkārši, taču ja tas ir finansiāli izdevīgāk kā palikt pie vecās bankas, ir vērts pacensties.

Kredītiestādes parasti pelna ar a) komisijas maksu par līguma noformēšanu, b) procentiem. Aizdevuma apmērs svārstās no 500 EUR līdz 10000 EUR patēriņa kredītiem un auto līzingam, līdz vairākiem simtiem tūkstošiem hipotekārajiem un cita veida aizdevumiem.

  • Priekšrocība – zemāki procenti kā nebanku kredītiem (vairumā gadījumu);
  • Trūkums – stingrāka vērtēšana, ilgāks naudas saņemšanas process.

Privātie aizdevēji

Jā, arī privātpersonas Latvijā drīkst aizdot naudu. Tas netiek bieži praktizēts, tomēr ir iespējams. Draugu un paziņu lokā, darba kolēģiem vai aizdot svešiem cilvēkiem – iespējas ir dažādas.

Neviens privāts kreditors, kurš patiešām aizdod naudu neprasīs komisijas maksu par pieteikuma izskatīšanu. Ja sastopat kādu, kurš prasa reģistrācijas maksu par aizdevuma pieteikuma izvērtēšanu, nesadarbojieties.

Iepriekš minētā pazīmē ir viens no spēcīgākajiem signāliem, ka aizdevējs ir krāpnieks. Uzticami privāti aizdevēji pelna no procentiem. Iespējams, kāds arī prasa komisiju par līguma noformēšanu, bet arī no šādiem personāžiem būtu jāuzmanās, jo tā var būt krāpniecība.

  • Priekšrocība – atviegloti vērtēšanas kritēriji. Individuāli sadarbības nosacījumi.
  • Trūkums – augstāks krāpniecības risks. Esiet modri.

Uzziniet vairāk par to, kā aizņemties privāti šeit.

Kredīts bez reģistrācijas maksas un bez bankas konta – vai iespējams?

Naudas pārskaitījums uz bankas kontu ir primārais veids, kā kreditori aizdod naudu. Ja plānojat ņemt kredītu internetā, šis ir praktiski vienīgais veids kā aizņemties.

Otra iespēja – iet uz banku vai pie nebanku kreditoriem un prasīt, lai dod aizdevumu skaidrā naudā. Kredītiestādes 99,99% gadījumos atteiks. Piekrist piešķirt kredītu bez reģistrēšanās un bankas konta var tikai lombardi. Arī viņi pieder pie nebanku aizdevējiem, bet aizdod naudu pret ķīlu.

Kredīts bez bankas konta tātad ir pieejams arī cilvēkiem, kas ir gatavi ieķīlāt savas rotaslietas vai citus vērtīgus priekšmetus.

Pretimnākšanu var izrādīt arī privāti kreditori. Neviens šobrīd neliedz privātpersonām aizdod skaidru naudu, ja vien runa ir par nelielām summām, kas nepārsniedz likumā noteiktos ierobežojumus.

Vai kreditori pārbauda bankas konta izrakstu un prasa izziņas?

Šobrīd likums uzliek aizdevējiem par pienākumu pārbaudīt kredītņēmēju maksātspēju. Tas nozīmē, ka pirms aizdot naudu ir jābūt pārliecībai, ka kreditors ir spējīgs to atmaksāt. Motivācija netiek pārbaudīta.

Izņēmums ir lombardi un privātpersonas. Lombardos kredīts tiek garantēts ar ķīlu, bet fiziskas personas tiek uzraudzītas daudz brīvāk.

Iepriekš minēto iemeslu dēļ, naudas aizdevēji vēlas pārbaudīt datus VSAA, VID un arī prasa bankas konta izrakstu par pēdējiem 6 mēnešiem. Visi dati parasti tiek pārbaudīti internetā un izziņa no darba devēja netiek prasīta.

Ja konta pārskats liecina, ka esat godājams pilsonis, kas regulāri saņem ienākumus, viss kārtībā. Pieejamā kredīta apmērs būs atkarīgs no ienākumiem, maksātspējas un izdevumiem. Katram klientam aizdevums tiek piešķirts noteikta limita ietvaros.

Ko darīt, ja aizdevums tiek atteikts?

Galvenais iemesls, kādēļ kredīts netiek piešķirts ir sabojāta kredītvēsture vai nepietiekami ienākumi. Šādās situācijās varat mēģināt pieteikties kredītam citā uzņēmumā vai bankā.

Jau secinājām, ka aizdevumi bez reģistrācijas maksas nav vienīgā opcija. Daudzos uzņēmumos tā ir vienīgā iespēja pārbaudīt klienta personību. Ja tiešām vēlaties aizņemties, izvērtējiet visus variantus un atrodiet sev piemērotāko.

Nobeigumā – Latvijā ir plašas iespējas saņemt kredītu atbilstoši savām vajadzībām un finansiālajām iespējām. Pirms aizņemties izvērtējiet iespējas atmaksāt aizdevumu. Tas ir svarīgi, jo tikai katrs pats mēs varam zināt, vai varam atļauties aizņemties. Kredītiestādes un nebanku kreditori to neizvērtēs labāk kā katrs no mums.