Kredīts bez pārbaudes

Šobrīd Latvijā kredīti tiek piešķirti caur internetu un klātienē un katrs var izvēlēties sev piemērotāko variantu. Lai saņemtu kredīta piedāvājumu ir jāaizpilda pieteikums (klātienē vai tiešsaistē) un jāizvērtē tā nosacījumu. Pirms izsniegt aizdevumu kreditori vienmēr vēlas pārliecināties par klienta maksātspēju. Tas tiek panākts, izmantojot speciālus algoritmus, kas izvērtē dažādus datus un rezultātā katram kredītņēmējam veidojas individuāls kredītreitings.

Banku un aizdevēju jaunais sauklis ir zini savu klientu. Tas nozīmē, ka kredīts bez pārbaudes var tikt piešķirts situācijās, kad kreditoram ir pārliecība par aizņēmēja spējām un gatavību atmaksāt kredītu līgumā noteiktajā termiņā. Šāda pārliecība var rasties, ja iepriekš, salīdzinoši nesen jau ir bijuši savstarpēji darījumi un aizņēmēja finansiālā situācija nav mainījusies. Visos pārējos gadījumos kreditēšanas uzņēmumi pārbaudīs kredītvēsturi un klientu maksātspēju.

Kur ir pieejami kredīti bez pārbaudes

Pēdējos gados Latvijā patēriņa kreditēšanas uzņēmumiem un arī bankām ir obligāti pirms aizdevuma piešķiršanas jāvērtē klientu maksātspēja. Šāda prasība ir ieviesta ar mērķi pasargāt cilvēkus, kas paši nav spējīgi vai nevēlas izvērtēt savu finansiālo situāciju. Tajā pašā laikā joprojām ir vietas un iespējas aizņemties naudu bez pārbaudes. Kur?

Privātie aizdevēji arī Latvijā

Naudas aizdevumi no privātpersonām ir alternatīvs finansējuma avots, kuru var piedāvāt ikviens no mums. Fiziskas personas drīkst aizdot naudu viena otrai, slēdzot mutisku vienošanos vai rakstisku līgumu. Aizdevuma summas nav ierobežotas un atkarīgas no pašu vēlmēm.

  • Galvenā priekšrocība – kredīta nosacījumi tiek noteikti abām pusēm vienojoties un var būt būtiski izdevīgāki kā piedāvā bankas vai nebanku kreditori.
  • Trūkums – aizņemšanās no privātspersonām (nezināmām) ir saistīta ar paaugstinātiem riskiem (krāpšanās, vardarbība, negodīgi līguma nosacījumi, saistību nepildīšana).

Privāto kreditoru iespējas pārliecināties par aizņēmēja maksātspēju vai kredītvēsturi ir stipri ierobežotas. Rezultātā var tikt piešķirti kredīti bez pienācīgas pārbaudes, kas var radīt nepatīkamas situācijas ne tikai aizņēmējam, bet arī pašam kreditoram.

Kuras privātpersonas ir gatavas aizdot naudu? Draugi, paziņas, darba kolēģi, radinieki – drošākais variants, jo par šiem cilvēkiem jums jau ir izveidojies zināms priekšstats un zināt, ko no viņiem var sagaidīt. Iespēja, ka tuvinieki krāpsies ir stipri mazāka nekā aizņemoties no svešiniekiem. Protams, naudu drīkst aizņemties arī no iepriekš nezināmiem cilvēkiem, taču tad vispirms izlasiet šo rakstu.

Lombardi – seni, bet joprojām darbojas

Agrāk lombardu skaits bija stipri lielāks, bet pēdējos gados tirgū ir notikusi konsolidācija. Lielākoties, uz ielām ir redzami tikai lombardi ar zīmolu “Banknote”, taču šur tur ir saglabājušies arī citi.

Lombardu darbības princips ir vienkāršs – preci galdā, naudu kabatā. Reāli nauda pret preces ķīlu var tikt pārskaitīta arī uz ķīlas devēja bankas kontu. Lai saņemtu aizdevumu ir līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un kāds gana vērtīgs priekšmets (juvelieriszstrādājumi, elektrotehnika, celtniecības instrumenti, velosipēds, dators vai mobilais telefons u.c.).

Dodoties uz lombardu nevajag cerēt, ka saņemsiet par preci tikpat, cik prasa pārdevēji sludinājumu portālos. Nē, lombardi jums būs gatavi aizdot krietni mazāku summu nekā to vēlēsieties. To bizness balstās uz peļņu no procentiem par naudas aizdošanu un atsavināto preču realizāciju. Reāli tas nozīmē, ka saņemsiet maksimums 50% no tā, ko vēlaties.

Komisijas maksa lombardiem ir aptuveni tāda pati kā patēriņa kreditēšanas uzņēmumos, taču tiem ir arī sava priekšrocība. Ja nespēsiet atmaksāt parādu, lombards paņems ķīlu sev, bet nevarēs vērst parāda piedziņu pret jums, kā to dara visi citi kreditori.

Ātrie kredīti bez pārbaudes

Žanra klasika – ātrais kredīts bez ienākumu pārbaudes no 18 gadiem un ar sliktu kredītvēsturi? Iespējams, esat dzirdējuši stāstus, kuros kāds paziņa bez darba vietas ir paņēmis ātros kredītus?

Jā, tādi gadījumi bija iespējami, taču tas bija pirms vairākiem gadiem. Šobrīd ikvienam uzņēmumam, kas aizdod naudu ir obligāti jāveic klientu ienākumu pārbaudes. Tas nozīmē, ka arī ātro kredītu kompānijas Latvijā pirms aizdevuma piešķiršanas pārbauda ikviena klienta ienākumus un kredītvēsturi un aizņemties bez maksātspējas pārbaudes nav iespējams.

Ienākumi tiek pārbaudīti, aplūkojot informāciju klienta bankas konta izrakstā un speciālās elektroniskās datubāzēs, kurās tiek apkopota informācija par nomaksātajiem nodokļiem. Mūsuprāt, šāds pavērsiens ir pozitīvs, jo pasargā tos cilvēkus, kas aizņēmās naudu, nesaprotot, ka to nespēs atmaksāt.

Mūsdienās kredīti ir viegli pieejami, daudz un dažādi, taču, tā pat arī dažādi ir arī veidi kā aizdevējs var pārliecināties, ka aizņēmējs būs spējīgs kredītu atdot. Atkarībā no kredīta veida un aizdevēja maksātspējas pārbaude var būt dažāda, taču vienmēr kredīta summa būs lielāka un procentu likme zemāka, ja ir iespējams pārliecināties, ka ir maksātspēja ir pietiekama. Kādus kredītus piešķir bez reģistrācijas maksas, konta pārbaudes, kādus datus un bāzes banka var pārbaudīt?

Kredītkarte – iespēja, ko apsver vien retais

Visi, kuriem ir pieejama kredītkarte jau automātiski ir pieejama kredītlīnija, kuras ietvaros var tikt izmantots patēriņa kredīts. Procentu likme ir vidēji 20% – 30% gadā, taču papildus izmaksas var radīt aizdevuma savlaicīga neatgriešana. Kredītkartes piedāvā visas lielākās bankas – SEB, Swedbank, Luminor, Citadele un arī virkne nebanku kreditēšanas uzņēmumu.

Kredītkarte bez pārbaudes var tikt piešķirta tikai bankā, kurā šobrīd saņemat algu. Piemēram, Swedbank internetbankā rādās automātiski paziņojumi par pieejamā kredīta apmēru un piedāvājumi saņemt kredītkarti.

Minimālie ienākumi kredīta saņemšanai

Pieejamā aizdevuma summa ir atkarīga no vairākiem faktoriem: aizņēmēja ienākumi, izdevumi, kredītvēsture, kredītsaistības un atmaksas termiņš.

Ja jums ir ienākumi 1000 EUR/mēn, varēsiet aizņemties mazāk nekā kaimiņš ar algu 2500 EUR/mēn. Tas ir loģiski.

Atbildīgi aizdevēji cenšas, lai kopējais kredītsaistību apmērs nepārsniegtu 40% no kopējiem ienākumiem. Aprēķinos tāpat tiek ņemts vērā apgādājamo skaits, ikmēneša izdevumi u.c. jau pieminēti mainīgie. Tikai zinot algas apmēru, vēl nevar pateikt uz cik lielu aizdevumu varat pretendēt.

Principā vienīgais veids, kā noskaidrot uz cik lielu kredītu varat pretendēt, ir aizpildīt pieteikumu bankā vai kreditēšanas uzņēmumā. Kredītspeciālisti  (vai datora algoritms) izvērtēs visu informāciju un sagatavos piedāvājumu. Pieņemt vai noraidīt šādu piedāvājumu, tas ir jāizlemj katram pašam.

Minimālie ienākumi, lai saņemtu īstermiņa kredītu ir minimālā mēnešalga, taču pieejamā kredīta summa arī nebūs liela.