Kredīti bez darba vietas

Pietiekties aizdevumam šobrīd ir kļuvis vieglāk, taču tie netiek piešķirti visiem. Pirms aizdot naudu visi kreditori izvērtē aizņēmēja maksātspēju. Oficiāla darba vieta un ikmēneša alga nav vienīgais veids kā gūt ienākumus, taču ir svarīgi, lai jūsu ienākumi būtu regulāri un redzami internetbankas konta izrakstā.

Aizdevēji vēlas būt droši, ka jaunais klients ir spējīgs atmaksāt parādu līgumā noteiktajā termiņā. Pārbaudot datus, kredītspeciālisti vērtē šādu informāciju: kredītvēsture, kredītsaistības, ienākumi (oficiālie), apgādājamo skaits un kredītreitings.

Ja esat viens no tiem, kas strādā neoficiāli un saņem algu aploksnē, mums ir sliktas ziņas. Lai arī ikdienā saņemat lielāku algu, tomēr šādus datus banka un citi kreditori nevar pārbaudīt. Rezultāts? Kredīta pieteikums tiks noraidīts, jo banka nevarēs pārbaudīt jūsu vārdu patiesumu.

Kredīti bez darba vietas ir pieejami šādiem cilvēkiem

Jā, darba alga nav vienīgais veids, kā šodien var nopelnīt. Latvijā ir simtiem tūkstoši cilvēku, kas gūst ienākumus, nestrādājot algotu darbu vai arī ienākumi tiek gūti citos veidos:

 • Pensionāri var strādāt, taču liela daļa dzīvo no vecuma pensijas. Jau šobrīd ir cilvēki, kas saņem vecuma pensiju no citām valstīm vai ES institūcijām.
 • Invaliditātes vai izdienas pensija ir atšķirīgs pensijas veids. Pirmo saņem cilvēki, kas ir zaudējuši darbaspējas, bet izdienas pensiju saņem policisti, karavīri, diplomāti, ugunsdzēsēji un vēl virkne darbinieku ar attiecīgu stāžu.
 • Ienākumi no kapitāla pieauguma (dividendes, akciju, īpašuma, meža, kriptovalūtu pārdošana).
 • Pabalsti – apgādnieka zaudējums, slimības pabalsts, bezdarbnieka pabalsts u.c.
 • Stipendijas labākajiem studentiem un skolēniem tehnikumos.
 • Naudas balvas un prēmijas (konkursos, sacensībās).
 • Pašnodarbinātie, kas sev izmaksā ienākumus.
 • Autoratlīdzības saņēmēji.
 • Izložu un azartspēļu laimētāji.
 • Īpašuma iznomāšana vai dāvinājuma saņemšana.

Kā kreditori pārbauda ienākumus?

Pārbaudīt kredītņēmēju maksātspēju ir aizdevēja pienākums. Vēl pirms 20 gadiem internets nebija pieejams visur un arī datu apmaiņa notika daudz lēnāk. Šobrīd ziņas par jūsu veiktajām darbībām un ienākumiem tiek apkopotas tiešsaistē un kreditori var ātri pārbaudīt ienākumus. Lai arī varianti, kā to izdarīt ir dažādi, tomēr praksē informācija tiek izvērtēta elektroniski:

 • VSAA datu bāzē par izmaksātajiem pabalstiem;
 • VID datu bāzēs par nomaksātajiem nodokļiem;
 • Parādnieku reģistros (vai nav ilgstoši kavēti maksājumi, aktīvi parādi);
 • Bankas konta izraksts par pēdējiem 6 mēnešiem (jānosūta .pdf formātā, ja kredīts netiek ņemts savā bankā).

Papildus tam tiek vērtēts, kur jūs strādājat, cik ir apgādājamie, vai un cik lieli ir pašreizējie kredīti. Visa iegūtā informācija ļauj izveidot precīzāku priekšstatu par aizņēmēju un veido kredītreitingu.

Augstāks kredītreitings ir cilvēkiem, kas regulāri veic un nekavē maksājumus, kā arī ir ņēmuši un savlaicīgi nomaksājuši kredītus. Zems kredītreitings nozīmē, ka sadarbība tiks atteikta vai piedāvāta uz sliktākiem nosacījumiem.

Likumsakarīgi, ka aizņemties ar sabojātu vēsturi vai bez oficiāliem ienākumiem būs sarežģīti vai pat neiespējami. Problemātiskiem klientiem bankas un citi aizdevēji sadarbību atsaka vai uzstāda papildus ierobežojumus (augstāki procenti, lielāka komisija, īsāks atmaksas termiņš, var prasīt ķīlu vai galvotāju).

Datu un ienākumu pārbaude ir ātri un neprasa vairāk par 1 darba dienu, bet bieži tas notiek pat mazāk kā stundas laikā. Ja nepieciešama papildus informācija, kredītspeciālisti sazinās pa telefonu vai e-pastā un uz aizdevēja biroju nemaz nav jāiet.

Kas ir ātrie kredīti un patēriņa kredīti

Ātrie kredīti savu nosaukumu iemantoja, jo kreditori šādus aizdevumus sāka izsniegt dažu minūšu laikā. To summas, lielākoties, nepārsniedza 500 EUR un nauda bija jāatmaksā 30 dienās vai nedaudz ilgāk.

Šobrīd Latvijā ir dažādi aizdevumi, t.sk. patēriņa kredīti, kas arī tiek piešķirti mazāk kā 1 stundas laikā. Patēriņa aizdevumi ir paredzēti ikdienas vajadzībām – dzīvokļa vai auto remontam, lielākam pirkumam, ārstniecības izdevumiem vai ceļojumam. To summas, lielākoties, nepārsniedz 5000 EUR, bet atmaksas termiņš ir līdz 3 vai retāk 5 gadiem. Abi pieminētie finanšu pakalpojumi pieder pie īstermiņa kredītiem.

Ātrie kredīti bez darba vietas

Jau noskaidrojām, ka kredīts bez darba vietas ir pieejams cilvēkiem, kas saņem regulārus un vienlaikus oficiāli pārbaudāmus ienākumus.

Ja esat bezdarbnieks, kuram nav ienākumi vai ir tikai bezdarbnieka pabalsts, aizņemties būs grūti. Pirmkārt, nauda netiek aizdota cilvēkiem bez ienākumiem. Otrkārt, bezdarbnieka pabalsta saņemšana vien nebūs pietiekams pamats, lai piešķirtu kredītu. Tas tiek vērtēts kā īstermiņa sociālais pabalsts un nerada pārliecību, ka aizņēmējs varēs savlaicīgi atrast citu darba vietu.

Kredīti no 18 gadiem ir riskanti

Jauniešiem reizēm liekas, ka jūra ir līdz ceļiem, taču vēl nav darba pieredze. Protams, ir izņēmumi un ir jaunieši, kuri jau šajā vecumā spēj nopelnīt pietiekami, lai nopirktu savu auto, paši apmaksātu studijas vai veiktu lielākus pirkumus.

Ātrie kredīti no 18 gadiem bez darba vietas, visticamāk, Latvijā netiks izsniegti. Ja esi viens no tiem retajiem, kuram ir savs uzņēmums un dzīvo no dividendēm vai saņem atlīdzību par īpašuma izīrēšanu vai autoratlīdzību, apsveicam. Visiem pārējiem jārēķinās, ka saņemt kredītu 18 gados nav iespējams. Patiesībā absolūti lielākā daļa kreditoru pat prasa, lai klientiem ir vismaz 20 gadi.

Kredīti ar parādiem, bez darba vietas un sliktu kredītvēsturi

Jā, Latvijā ir cilvēki, kuriem nav darbs, ir nenomaksāti parādi un vēl viņi ir iekļauti parādnieku reģistros. Skan nepatīkami, bet tas var notikt ar katru, kas aizņemas un zaudē ienākumus. Protams, neviens oficiāls kreditors šādās reizēs naudu neaizdos.

Vienīgais labais risinājums šādās reizēs ir aizņemties no tuviniekiem vai draugiem vai neaizņemties nemaz. Ja nesanāks atmaksāt laicīgi, tuvinieki sapratīs.

Teorētiski var mēģināt aizņemties arī no darba kolēģiem vai pat pilnīgiem svešinieki. Privātpersonas, kas aizdod naudu nevar izvērtēt visus datus tik labi kā bankas, bet vai tas ir godīgi? Aizņemties naudu, zinot, ka nespēsiet to atmaksāt ir ne tikai nepareizi, bet arī amorāli. Neesiet viens no tiem cilvēkiem, kas aizņemas un pēc tam slēpjas no saviem labvēļiem.

Arī aizņemties no bandītiem vai meklēt, kur pieejami nelegālie kredīti nebūtu pareizi. Aizņemoties šādā veidā ir augsts risks tikt apkrāptiem vai piedzīvot daudz lielākas nepatikšanas un apdraudējumu savai veselībai un dzīvībai.

Ilgtermiņa kredīti bez darba vietas

Nestrādājat algotu darbu, bet saņemat oficiālus, regulārus ienākumus citos veidos? Ja ienākumi ir pietiekami augsti un pārbaudāmi jebkura banka vai nebanku aizdevēju labprāt ar jums sadarbosies.

Nav iemesls, kādēļ neaizdod naudu cilvēkam, kura pensija, izdienas pensija vai dividendes ir mērāmas vairākos tūkstošos mēnesī.

Auto līzings bez darba vietas lietota vai jauna iegādei tiks piešķirts, ja būs pārliecība par jūsu maksātspēju. Arī hipotekārie kredīti bez oficiālas darba vietas var tikt izsniegti privātpersonām, kas var pierādīt savus ienākumus. No otras puses, iespējams, ka jums ir izdevīgāk izveidot uzņēmumu un nopirkt māju vai dzīvokli uz uzņēmuma vārda. Ilgtermiņā tas būs finansiāli izdevīgāk un ļaus ietaupīt uz mājokļa renovācijas un apsaimniekošanas izdevumiem.

Savā būtībā kreditorus interesē tikai divas lietas. Pirmkārt, lai viņi nezaudē savu naudu. Otrkārt, lai aizdodot naudu varētu arī nopelnīt uz procentiem. Ja varat izpildīt šos divus noteikumus, aizņemties būs viegli.

Kreditori, kas aizdod naudu bez darba vietas pārbaudes

Latvijā ir reģistrētas daudzas bankas un vēl vairāk nebanku aizdevēji. Katram no tiem ir savi nosacījumi un īpatnības. Neviens nepiešķirs kredītu, ja nebūs pārliecība, ka spēsiet naudu atmaksāt. Visi vēlēsies pārliecināties, vai un kādi ir jūsu ienākumi. Nav darba vieta? Tā nav problēma. Pats svarīgākais, lai būtu citi – oficiāli un pārbaudāmi ienākumi.

Bezdarbnieki un cilvēki, kas jau vairs nesaņem pat bezdarbnieka pabalstu un dzīvo bez ienākumiem nevar aizņemties pie oficiāliem kreditoriem. Ja piederat pie tiem, kas nestrādā, bet naudu pelna citos veidos, aizpildiet pieteikumu savā bankā vai pie kāda cita aizdevēja. Atbildi saņemsiet tajā pašā vai nākamajā dienā.

Pirms aizņemties gan ir vērts ņemt vērā latviešu gudrību – aizņemies svešu naudu, bet būs jāatmaksā sava (daudz grūtāk). Parāds nav brālis.